יום חמישי, 1 בנובמבר 2012

תוכנית 12: לאלף את האינסוף עם פרופ' נצה מובשוביץ-הדר

lealef
לחצו כאן כדי להוריד למחשב כקובץ mp3  (בכרום יש ללחוץ בכפתור הימני ולבחור שמור קישור)
להאזנה ישירה: 
אורך התוכנית: 34 דקות

"למה מלמדים בבית הספר על מלחמות כל-כך הרבה? על נפולאון, למשל?" שואלת פרופ' נצה מובשוביץ-הדר. "כל כך הרבה היסטוריה לומדים. אבל לא לומדים, לא היסטוריה של המדעים, ולא היסטוריה של המתמטיקה, שהיא באמת נכס בר-קיימא. מתמטיקה לא מתיישנת, מתמטיקה רק מצטברת". כדי לעזור קצת בתיקון העוול, נצה תרגמה לעברית את סיפרו של פרופ' איאן סטויארט, "לאלף את האינסוף - סיפורה של המתמטיקה". על הספר הזה, ועל פרויקטים אחרים שלה לקידום הבנת המתמטיקה בציבור הרחב, דיברנו בראיון הזה.

פרופ' נצה מובשוביץ הדר  היתה היועצת המדעית לסדרת משדרים במתמטיקה של הטלוויזיה הלימודית, כיהנה כראש המחלקה להוראת המדעים והטכנולוגיה בטכניון, ניהלה את המוזיאון הלאומי למדע בחיפה, הקימה את "קשר חם" - המרכז לקידום שיפור ורענון החינוך המתמטי בישראל, וכתבה ספרים ומאמרים רבים. המשותף לכל פעילויותיה הוא הניסיון להגיש את המתמטיקה בצורה המעוררת התפעלות ומעודדת יצירתיות.


המלצות:
הסדרה הרביעית של "מתמטיקה על כוס קפה" של נצה מובשוביץ הדר תתחיל ב-13/11/2012 בהרצליה. בסדרה חמש הרצאות על חמישה כוכבים מתמטיים: אפס, אחד, פאי, e ו-i. פרטים והרשמה במרכז למדעים בהרצליה. "שידור חוזר" יתקיים בהמשך בחיפה. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה